Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Müdürlüğümüze planlanan 21. Dönem POMEM öğrencilerinin dikkatine
26.02.2018  
21. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE
PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE !!!

* BAŞARILI OLAN ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMLERİ, 04/03/2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAK VE ADAYLARIN PLANLANDIKLARI POMEM MÜDÜRLÜKLERİNDE YAPILACAKTIR.
* POMEM MÜDÜRLÜKLERİNE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN 04/03/2018 GÜNÜ SAAT 17:00’A KADAR PLANLANDIKLARI POMEM MÜDÜRLÜKLERİNDE GEÇİCİ KAYITLARINI YAPTIRMAK ÜZERE HAZIR BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR. BELİRTİLEN TARİHTE KAYITLARINI YAPTIRMAYAN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEK VE YERLERİNE YEDEK ADAY PLANLAMASI YAPILACAKTIR.

ADAYLARIN KAYIT OLABİLMELERİ İÇİN YANLARINDA GETİRECEKLERİ  BELGELER
 
KİMLİK VE NÜFUS İLE İLGİLİ BELGELER

1- ADAYLAR E-DEVLETLERİ ÜZERİNDEN YERLEŞİM YERİ (İKAMETGAH) VE DİĞER ADRES BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN ADRES BELGESİ ÇIKTISI ALACAKTIR.  ADRES (İKAMETGAH) BİLGİLERİ,  AİLESİNİN (ANNE, BABA YADA EŞİNİN) YANINDA OLMAYAN ADAYLAR NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE GİDEREK İKAMETGAH BİLGİLERİNİ (OTURMA ADRESİNİ) ANNE, BABA YADA EŞİNİN YANINA MUTLAKA TAŞIYIP, KURUMDAN BELGE YADA E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALACAKTIR.  (1 ADET) (GÜVENLİK SORUŞTURMASININ YAPILABİLMESİ İÇİN)
2-ADAYLAR E-DEVLETLERİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI ALACAKLARDIR. (1 ADET)
 ADAYLAR, AİLE BİREYLERİNİN ANNE, BABA, EVLİ İSE EŞİ VE 18. YAŞINDAN BÜYÜK KARDEŞLERİNİN,  DOĞUM  YERİ VE TARİHİNİ (GÜN/AY/YIL) VE ADRES BİLGİLERİNİ ÖĞRENİP GELECEKTİR. 
3- KİMLİK KARTININ (NÜFUS CÜZDANI) ASLI GÖRÜLMEK KAYDI İLE FOTOKOPİSİ (4 ADET)
(YENİ KİMLİK KARTI KULLANAN ADAYLAR CİLT/AİLE SIRA/SIRA NOSUNU ÖĞRENEREK GELECEKTİR. )
4- ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) KURUMDAN YADA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.
5- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR (EVLİ İSE EŞLERİDE DAHİL) BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR. 
6- SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİ  (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLİR.
7- CEZA DAVASINDA SANIK OLARAK YARGILANMIŞ ADAYLARIN, GEREKÇELİ MAHKEME KARARI. (BERAT, UZLAŞMA VE HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI DAHİL) ASLI VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
8-  SON ALTI AY İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ 4 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (SAÇ-SAKAL TIRAŞI OLMUŞ ŞEKİLDE)

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT DİPLOMANIN ASLI VE ASLI GÖRÜLMEK KAYDIYLA FOTOKOPİSİ (2 ADET)
 DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ÖĞRENİM DURUM BELGESİ;
(YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE YÜKSEK LİSANS YAPTIĞI ÜNİVERSİTE/ENSTİTÜ/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİR ONAYLI BELGELERİNİ GETİRMELERİ DURUMUNDA DA KAYITLARI ALINACAKTIR)(LİSANS DİPLOMASI VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ),
2- TEZLİ YÜKSEK LİSANS MEZUNU OLAN, TEZLİ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ASLI VE ASLI GÖRÜLMEK KAYDIYLA FOTOKOPİSİ (1 ADET)
3- 2008 VE ÖNCESİ LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 4 YIL, 1+3 YIL, 3+1 YIL, HAZIRLIK+ 3 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.
2009 VE SONRASI LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER

1- ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN “TERHİS BELGESİ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ TERHİS BELGESİNİN ASLI ELİNDE OLMAYAN ADAYLAR ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ASLI GİBİDİR İBARELİ TERHİS BELGESİ ALACAKLARDIR. (HAVA DEĞİŞİMİ VB. BİLGİLER BULUNACAK) E-DEVLET ÇIKTILARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.
2- 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUN 10’UNCU MADDESİNE GÖRE ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILANLARDAN İSE “ASKERLİK DURUM BELGESİ “İSTENECEKTİR. (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
3)- VARSA ASKERLİK SÜRESİNCE ALINAN HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
4)- VARSA ASKERLİKTE YA DA SİVİL HAYATTA HERHANGİ BİR SEBEPLE ALINAN SAĞLIK KURULU RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
5)- ASKERLİK YAPMAYANLARIN ASKERLİKLE İLİŞİKLERİNİN OLMADIĞINI GÖSTERİR BELGE VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU BELGE
6)-ASKERLİKTEN MUAF VEYA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLMADIĞINI GÖSTERİR ONAYLI BELGE (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

EVLİ OLAN ADAYLAR EŞLERİNE AİT AŞAĞIDAKI YAZILI BELGELERİ GETİRECEKLERDİR. EVLİLİKLE İLGİLİ BELGELER

1)- EVLİLİK CÜZDANININ ASLI VE EVLİLİK CÜZDANININ İLK ÜÇ SAYFASININ FOTOKOPİSİ (2 ADET)
2)- EŞLERİNE AİT 4- ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.
3)- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNİN FOTOĞRAFLARI (2 ADET GÜNCEL )
4)- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNE AİT NÜFUS CÜZDANI (KİMLİK KARTI) FOTOKOPİSİ 2 ADET
5)- EVLİ OLANLAR İÇİN EŞİ 657 SAYILI KANUNA TABİ DEVLET MEMURU VEYA SÖZLEŞMELİ MEMURLAR ÇALIŞTIĞI KURUMDAN EŞ GÖREV BELGESİ (TC. KİMLİK NUMARASI, EMEKLİ SİCİL NUMARASI, KURUM SİCİL NUMARASI VE İLGİLİ KURUMDA KAÇ YILDIR GÖREV YAPTIĞINI BELİRTECEK ŞEKİLDE OLACAK) VE HİZMET CETVELİ,  ONAYLI İMZALI MÜHÜRLÜ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ 
6- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNİN E-DEVLETLERİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI. 1 ADET (AİLE BİREYLERİNİN ANNE, BABA, EVLİ İSE EŞİ VE 18. YAŞINDAN BÜYÜK KARDEŞLERİNİN,  DOĞUM  YERİ VE TARİHİNİ (GÜN/AY/YIL) VE ADRES BİLGİLERİNİ ÖĞRENİP GELECEKTİR. )


 
 
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • UPEM
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • UTSAS Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS